null +370 46 401800 
Žinios, Patirtis, Atsakomybė

Plovimas ir dezinfekcija: dezinfekcinės medžiagos, ultragarso vonelės, plovimo dezinfekavimo mašinos

Instrumentai, naudoti gydymui, sveikatinimo procedūroms lietėsi su paciento oda, gleivinėmis. Dalis jų būna suteršti paciento krauju ar kūno skysčiais, ar panašiai.

Pakartotinai naudoti tokius instrumentus, galima tik tinkamai juos paruošus (nuplovus, dezinfekavus ir sterilizavus). Tinkamas plovimas valymas ir dezinfekcija pirmas svarbus ir atsakingas pakartotino paruošimo etapas.

Dažniausiai plovimas ir valymas kombinuojamas su instrumentų dezinfekcija. Instrumentus galima valyti rankomis juos nuplaunant ir trinant šepečiais. Rinkitės HENKEL, SCHULKE ar CHEMIPHARM dezinfekavimo priemones.

Ultragarso vonelėje plaunami instrumentai, nusiplauna efektyviau, ant jų nelieka rankomis plaunant susidarančios mikroplėvėlės. Dėl jos instrumentai nustoja blizgėti, tikrinant plovimo kokybę testai būna "teigiami" (rodo nepakankamą plovimą). Rinkitės Elma ultragarso vonelę, kurios gaminamos net 19 skirtingų dydžių.

Plauti automatine plovimo dezinfekavimo mašina yra ne tik pažangu, bet ir ekonomiškai naudinga. MELATherm 10 (MELAG) automatinė plovimo dezinfekcijos mašina naši, ergonomiška, taupi, ekologiška.Pakavimas, saugojimas: priemonės ir siūlėtuvai (užlydymo aparatai)

Išvalytus ir dezinfekuotus instrumentus prieš sterilizaciją reikia supakuoti. Pakavimo medžiagos turi būti pralaidžios orui, kad iš pakuočių būtų netrukdomai pašalinti oro likučiai ir į paketą lengvai patektų sterilizavimo medžiaga. Taip pat pakavimo medžiagos turi sudaryti apsauginį barjerą, kad sterilizuoti instrumentai ir priemonės liktų sterilūs iki pat jų panaudojimo.

Populiariausios pakavimo priemonės lengvų, nedidelių instrumentų, rinkinių pakavimui sterilizavimo pakeliai ir juostos SIGMA.

Tam taip pat tinkamas ir krepinis popierius. Taip pat jis tinkamas pakuoti akytiems gaminiams.

Sunkių gaminių pakavimui naudojami neaustinės medžiagos paklotai. Jie stiprūs, neplyšta nuo gaminių svorio, taip pat atsparesni dūrimui.

Instrumentų rinkinius labai patogu pakuoti į kasetes ar konteinerius.


Sterilizacija: autoklavai

Kokybišką sterilizaciją garantuoja tik geri autoklavai. Jums padėsime išsirinkti tinkamą Jūsų poreikiams autoklavą, atitinkantį klinikos poreikį, Lietuvos norminių dokumentų reikalavimus. Patarsime ir šmokysime naudoti autoklavą. Jo priežiūra ir darbas teiks malonumą jums ir Jūsų personalui.

MELAG autoklavai yra Nr.1 ne tik Europoje. Lietuvoje vertinamas autoklavų ilgaamžiškumas, funkcionalumas, greiti darbo ciklai.


Sterilizacijos ir plovimo kontrolė: indikatoriai ir testai

Plovimo ir sterilizacijos kokybe būtina įsitikinti. Operacijų kokybei patikrinti naudojami testai ir indikatoriai.

Mes siūlome platų kontrolės priemonių pasirinkimą:

- sterilizacijos ciklo parametrams kontroliuoti (ISP HELIX Test System, ISP ir Vista Bueno 6-os klasės indikatoriai)

- krovinio ir paketų sterilizacijos sąlygoms stebėti (ISP ir Vista Bueno 6-os klasės indikatoriai)

- autoklavų patikros indikatorius (Bowie & Dick testai, ISP HELIX Test System

- plovimo kokybės testus tinkamu rankiniam plovimui ar plovimui plovykle dezinfektoriumi.


Dokumentavimas, atsekimas: spausdintuvai, etiketės, kitos priemonės

Geros praktikos taisyklės (ir norminiai dokumentait) numato, kad pakartotinai naudojamų instrumentų paruošimo operacijos ir kontrolės rezultatai turi būti dokumentuojami. Dokumentavimo (registrų) sistemai keliamas tikslas, kad būtų galima atsekti duomenis apie konkrečiam pacientui panaudoto instrumento plovimo ir sterilizacijos sąlygas.

Pasirinkę priemones pateiktas šiame skirsnyje, lengvai susikursite patogią, normų reikalavimus ir Jūsų poreikius atitinkančią sistemą.


Vandens paruošimas

Vanduo naudojamas instrumentų plovimui, sterlizacijai turi būti labai švarus arba paruoštas reikiamu būdu.

Rinkitės Jums tinkamą vandens paruošimo būdą ir tam paruošimui naudojamas priemones:

- destiliatorių,

- joninių mainų ar

- reversinės osmozės įrangą